Aspena má nového majitele. Společníkem se stal Jakub Čapek, výkonný ředitel společnosti.

Jakub Čapek, čerstvý spolumajitel Aspeny, ve společnosti působí 8 let. Do Aspeny nastoupil na pozici ředitele pobočkové sítě a zanedlouho se stal ředitelem obchodního oddělení. Již 5 let řídí společnost z pozice výkonného ředitele, nově v roli společníka.

Pane Čapku, co stálo za vaším rozhodnutím stát se společníkem ve společnosti Aspena?

Když mi zakladatelka společnosti, Petra Cupáková, nabídla podíl ve společnosti, neváhal jsem. Za dobu mého působení v Aspeně jsem pochopil, že jde o moderní, dynamicky se rozvíjející společnost, která nabízí špičkové produkty. Nemohl jsem odmítnout úspěch Aspeny, který je tvořen hodnotami, které uznávám. Aspena prosperuje díky zkušeným zaměstnancům, kvalitní základně tisíců překladatelů, tlumočníků, grafiků, copywriterů a mnoha dalších specialistů, se kterými je radost spolupracovat. Líbí se mi spolupracovat se zákazníky, kteří jsou ze všech možných koutů světa.

Co vás k oboru překladatelství přivedlo?

K oboru překladatelství jsem se dostal víceméně náhodou. Začínal jsem ve společnosti, která se zabývala tvorbou map a geodézií, kde jsem s překlady téměř nepřišel do styku. Když jsem se po tříletém pracovním pobytu v zahraničí v roce 2015 rozhodoval, jak se po mém návratu do České republiky uplatním, objevil jsem nabídku Aspeny na ředitele pobočkové sítě. Protože pozice byla spojena s obchodem a obchodním řízením, kterým jsem se zabýval, byla pro mě nabízená pozice velmi zajímavá, a to i díky mé zkušenosti s obchodem v zahraničí.

Co považujete na překladatelství za zajímavé a proč jej vidíte jako perspektivní obor?

Náš obor je velmi dynamický. Rozvoj technologií poskytuje, i zdánlivě tak tradičnímu oboru jako je překladatelství, prostor pro technologické inovace i inovační postupy. Aspena drží krok s nejnovějšími trendy, prochází neustálými technologickými přeměnami a směřuje k celkové digitalizaci.

Držet tempo s nejmodernějšími trendy nám umožňuje především vlastní technické oddělení rozvoje. Toto oddělení se zabývá nejen rozvojem a modernizací realizačních postupů, ale také komplexní přípravou nových produktových řad, které postupně začleňujeme do nabídky zákazníkům po celém světě.

V současné době můžu s jistotou tvrdit, že patříme k technologické špičce v oboru a jsme našim zákazníkům schopni dodávat jazyková řešení s takovou kvalitou a rychlostí, jakou si současná doba žádá.

Zajímavé je také to, že náš obor už dávno není jen o překladech a tlumočení. Poskytujeme mnoho dalších nadstavbových služeb, jakými jsou například obohacování obsahu a spolupráce na projektech pro učící se systémy a umělou inteligenci.

Jaké máte s Aspenou plány do budoucna?

Plánujeme neustále rozšiřovat portfolio technologických řešení. Chceme i nadále nabízet zákazníkům to nejlepší, co v oboru překladatelství mohou dostat, a posilovat pozici Aspeny jak v České republice a na Slovensku, tak na zahraničních trzích.

Hlavním zaměřením Aspeny jsou aktuálně v oblasti mezinárodního obchodu Spojené státy, kde jsme schopni díky našemu silnému projektovému a technologickému zázemí konkurovat i výrazně větším překladatelským společnostem.

 

Zajímá vás víc o společnosti Aspena nebo chcete naše produkty vyzkoušet na vlastních projektech? Využijte rychlou poptávku nebo napište na sales@aspena.com. Odborníci vám rádi poradí a vytvoří řešení překladu na míru vašim potřebám.

MÁME TISÍCE SPOKOJENÝCH ZÁKAZNÍKŮ,
STAŇTE SE JEDNÍM Z NICH

Naši zákazníci