„Firmu tvoří její zaměstnanci, proto u nás každého z nich nejprve pečlivě vybíráme a potom se o ně dobře staráme,“ říká naše personalistka Lenka Marková.

„Firmu tvoří její zaměstnanci, proto u nás každého z nich nejprve pečlivě vybíráme a potom se o ně dobře staráme. Klademe důraz hlavně na rozvíjení jejich znalostí a schopností. Lidé v Aspeně neustále ‚rostou‘ a posouvají se dále, někteří jsou s námi už více než 10 let a jsme za to velice rádi,“ říká naše personalistka Lenka Marková.

Lenko, jak vybíráme nové tváře Aspeny?

U nás je výběrové řízení „zážitek“, není to jen nudný pracovní pohovor s personalistou. Zapojujeme zajímavé formy výběru, a díky tomu dáváme potenciálnímu zaměstnanci příležitost dozvědět se o sobě něco nového. Nezáleží nám tolik na dosaženém vzdělání, získaném titulu a pracovních zkušenostech v předchozích zaměstnáních, ale zaměřujeme se především na osobnost uchazečů a jejich potenciál. Rozhodující je chuť naučit se nové dovednosti, motivace a touha své schopnosti dále rozvíjet. I proto podstatnou část našeho týmu tvoří i mladí absolventi jak vysokých, tak středních škol.

Jak probíhá adaptace nováčků?

Na každého nového zaměstnance čeká „balíček“ vzdělávacích akcí a informací, které postupně v adaptačním procesu dostává. Zaměřujeme se na technické dovednosti, na pozicích projektových i obchodních manažerů jsou to především odborné softwary z oboru překladatelství, tzv. CAT nástroje, mezi něž patří např. programy TradosStudio, MemoQ, InDesign a další.
Kromě technických školení obsahuje „mapa vzdělávání“ například kurzy základy projektového řízení, obchodní komunikace, uzavírání obchodně-právní dokumentace, vedení účetních dokladů a mnoho dalších.

Jak pečujeme o naše zaměstnance?

V Aspeně působí kolem 60 stálých zaměstnanců – ve dvou českých městech, Praze a Brně, a na Slovensku v Bratislavě. Centrálu, s působištěm vedení společnosti, najdete v centru Brna. Nedaleko se nachází i naše jazyková škola. Navzdory vzdálenostem našich kanceláří jsme si díky společným firemním akcím blízko.
Každý rok pořádáme celofiremní víkendové setkání zpravidla se sportovním, kulturním a gastronomickým zážitkem. Minulý rok v září jsme se sešli v Modré u Velehradu, v relaxačně-poznávacím komplexu SKANZEN, Centrum slováckých tradic. Strávili jsme zde krásné dva podzimní dny plné zábavy, relaxace, sportování i historického hodování. V předešlých letech mezi úspěšné akce patřila pátrací hra v Českém Krumlově, sportovní pobyt v zábavním parku v Baldovci nebo lyžařský víkend v Orlických horách.
 
Během roku pak pobočky a oddělení Aspeny pořádají malé teambuildingové akce, například bowling, únikové hry, motokáry, minigolf či hry ve virtuální realitě. V létě to bývá grilování na přehradě, v zimě jsou oblíbené návštěvy vánočních trhů.
 
K těmto benefitům patří i řada dalších, například prémie v době dovolené, stravenky, volnočasové poukázky, multisport karty, příspěvek na jazykové vzdělávání, občerstvení v kanceláři, věrnostní bonus či narozeninový bonus.

Kde může zájemce o práci v Aspeně najít informace o aktuálních volných pozicích? 

Informace o volných pozicích pro Čechy i Slovensko, najdete na našich webových stránkách www.aspena.cz v sekci Společnost/Kariéra, kde je uveden popis jednotlivých pozic. Pokud vás zajímá práce v příjemném, pozitivním „nekorporátním“ prostředí a máte chuť učit se novým věcem, je pro vás Aspena to pravé místo.

MÁME TISÍCE SPOKOJENÝCH ZÁKAZNÍKŮ,
STAŇTE SE JEDNÍM Z NICH

Naši zákazníci